Aatteelliset ja yleishyödylliset yhdistykset

Viimeksi päivitetty 20.7.2021

Mannerheimin lastensuojeluliiton Nakkilan osasto ry
Puheenjohtaja Anna Halinen, anna.halinen@huittistenpuhdistamo.fi

 

LA-kerho
Pekka Hoffren

 

Suomen punainen risti Nakkilan osasto
Varapuheenjohtaja Maija Unkuri, munkuri@yahoo.com

 

Lions Club Nakkila
sihteeri@lc-nakkila.fi
presidentti@lc-nakkila.fi

 

Lions Club Nakkila Emma
Puheenjohtaja Kivioja Katariina
Tiedottaja maria.lehmuskallio@nakkila.fi

 

Nakkilan VPK
Yhdyshenkilö Hannu Mäenpää
Nuoriso-osaston vastaava Timo Hakala, timppa.hakala@dnainternet.net
Varhaisnuorten johtaja Artturi Kankeri

 

Nakkilan VPK:n naisosasto
Yhdyshenkilö Annukka Ahosmäki, ahosmakiannukka@gmail.com

 

Nakkilan karjalaiset ry
Puheenjohtaja Marjatta Laamanen

 

Nakkilan Marttayhdistys
Puheenjohtaja Arja Kähkönen

 

Nakkilan nykymartat ry
Puheenjohtaja Kaija-Liisa Lohivuo, kaija.lohivuo@gmail.com

 

Nakkilan sotaveteraanit ry
Puheenjohtaja Hannu Hiljanen
Sihteeri Antti Koivumäki

 

Nakkilan Reserviupseerikerho ry
Puheenjohtaja Pekka Rikala, pekka.rikala26@gmail.com

 

Nakkilan reserviläiset ry
Puheenjohtaja Pasi Lahtonen, pasi.lahtonen@tukiranka.fi
Urpo Parkkali

 

Harjavallan seudun sydänyhdistys ry (Harjavalta, Nakkila)
Eija Kynkäänniemi, harjavallanseutu@sydan.fi

 

Harjavallan seudun kehitysvammaisten tuki ry
(Harjavallan, Nakkilan, Kiukaisten ja Kokemäen alueet)
Puheenjohtaja Riitta Saarinen
Sihteeri Jenni Lehtonen

 

Harjavallan seudun invalidit ry
Puheenjohtaja Liisa Leppäkorpi
Varapuheenjohtaja Reijo Pajula
Sihteeri Anneli Mannelin-Pelkonen
Toimisto: Keskustie 5 A 3, 29200 Harjavalta
haseinva@dnainternet.net

 

Harjavallan seudun reumayhdistys
Puheenjohtaja Seppo Pohjonen, seppo.pohjonen@dnainternet.net

 

Harjavallan seudun kuulo ry
Puheenjohtaja Leena Mäntynen, lm.mantynen@gmail.com

 

Nakkilan rotaryklubi
Mika Nurmi

 

Nakkilan Vammaiset Ry, www.nakkilanvammaiset.fi
Puheenjohtaja Sirkku Kortesmaa, sirkku.kortesmaa@dnainternet.net

 

Nakkilan hevoskasvatusyhdistys ry
Puheenjohtaja Jari Myllykoski, puheenjohtaja@nakkilanhky.fi

 

Nakkilan Helluntailähetys Ry
Puheenjohtaja Ismo Kivimäki
Sihteeri Eero Hokkanen
srk:n pastori Vesa Leinonen

 

Nakkilan kosket Ry, www.nakkilankosket.fi
info@nakkilankosket.fi